Klášterní pivovar Strahov

--- NO COMMENT ---

První Novoměstský restaurační pivovar

Vodičkova 20 - Praha 1, Minipivovar v centre mesta v parádnych priestoroch pivnice. Dlhé katakomby sa tiahnu pod ccelým domo. Varia tam kvasinkove pivo, Novoměstský kvasnicový ležák (světlý / tmavý). Aj keď je veľmi dobre, je cena 65 Kč za pollitrové trocha prehnaná. Okrem toho sa tam dá objednať ochutnávka špeciálnych pív. Za 200 korún dostanete 4 špeciálne piva: banánové, zázvorové, kávove a karamelove. Banánove síce velmi banánovo nechutilo ale tie ostatné boli výborné.

Varia tiež celkom fajn. Šéfkuchárovo večrrné pošušňáni bolo super, bramboráky s udeným mäsom a nakládanym hermelínom. Je to vidieť na obrázku.

 

U Fleků

Kremencova - Praha, asi najznámejší minipivovar v Prahe. Varia tam čierne flekovske pivo. Chuti velmi dobre. Hospoda u Fleků je stale plna turistov. Je tam draho.

Pivovarský dům

Ječná/Lípová 15 - Praha 2, Pivovarský dům je príjemná krčmička/pivovar v Prahe, pri Karlovom námestí (maju pobočku aj na Florenci, Pivovarský klub). Je známy svojímy pivnými špecialitami. Tak že sme okrem nefiltrovaného ležiaku a čierneho Štepána ochutnali aj pivo žihľavové, banánove, kávove a višňove. Okrem toho tu môžte dostať aj pivné šampanské. Ak je vás viac tak si možte objednať žirafu. Pozri obrazok. Sú to 4 litre (8 pív) z ktorých si čapujete sami. Varia tam dobre. Klobásky na čiernom pive možem len doporučiť.

Ceny sú v pohode aj keď pivo je trocha drahšie. 40 Kč za pollitra. Okrem toho si môžete objednat aj ochutnávku, čo je 8 druhov piva po jednom deci.

Pivovarský dvůr Chýně

Chýně 14% - vyborne pivo, čapovali ho na pivnom festivale.

Pražský most u Valšů

--- NO COMMENT ---

U Bansethů

--- NO COMMENT ---

U Bezoušků

--- NO COMMENT ---

Pivovar u bulovky

--- NO COMMENT ---

U medvídku

Na Perštýně 7 - Praha, pivovar varí pivo Oldgott, tmave s dobrou chuťou. Okrem toho aj 33% pivo X-Beer, ktoré sa da kúpit vo fľaške. V pivovare sa dajú kúpiť suroviny na výrobu piva. V hospode sa ale čapuje tankový budvar. Jedlo je vyborné a ceny su celkom v poriadku. Pri pivovare je aj penzion. Majú tam aj malú zahradku.

Jihoměstský pivovar

Podjavorinské 1602/11 - Praha 4, Chodov, Nový pivovar so širokou škálou piva. Svetlé, tmave, polotmavé aj Weissbier. Uprostred sídliska je oranžová budova podľa ktorej by nikto neuhádol čo je vo vnutri ak by na nej nebol velky napis Jihoměstský pivovar. V lete je pred budovou pár stolov kde sa dá sedieť vonku. Vo vnútri je veľká reštaurácia. Dizajnom pripomína hospodu "U Vejvodů" a dreveným obkladom stien trocha aj "U Fleků".

V ponuke majú klasickú českú kuchyňu. Jedlo je dobré a porcie sú veľmi veľké. Napríklad taký rezeň A4 je skutočne veľký. Ceny sú primerané.

My sme tam ochutnali 4 druhy piva. Polotmavá 11tka bola super. Svetlá 12tka bola tiež dobrá. Čierna 14tka nebola sladká a chutila. Nechutil mi len Wessbier.

Celkovo je to veľmi dobra reštika s dobrým pivom, ale POZOR NA ÚČET! Naučtovali nam tri piva navyše.